Kayakmania 2018

opublikowane: 14 wrz 2018, 13:40 przez Bartosz Sawicki   [ zaktualizowane 14 wrz 2018, 16:21 ]
W weekend 1-2 września 2018 r. odbyła się w Bydgoszczy duża impreza kajakowa "Kayakmania". Organizowana dopiero po raz drugi, a już jest wydarzeniem kajakowym o chyba największym w Polsce rozmachu. 

Centralnym punktem Bydgoszczy jest wyspa Młyńska opływana przez rzekę Brda. To urocze miejsce, historycznie ciekawe, a jednocześnie leżące na skrzyżowaniu spacerowych szlaków mieszkańców. Właśnie tam ulokowała się główna scena Kayakmanii. Na dwa dni duży plac wypełnił się straganami z atrakcjami dla dzieci i nie tylko. Były foodtrucki ze smakołykami, ale też ogródki z rzemieślniczym piwem. Główną jednak atrakcję stanowiły jednak wydarzenia kajakowe. Było ich naprawdę bardzo wiele:
- zawody długodystansowe,
- zawody sprinterskie dzieci,
- zawody pływania po pętli,
- parada kajaków z Olkiem Dobą na czele,
- pokazy ratownictwa (PSKK) i freestyle'u
- szkółka kajakowa (Dobry Kajakarz, PSKK)
i pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem.

My jako PSKK i Dobry Kajakarz (czyli PSKK dla początkujących) mieliśmy stoisko przy samej wodzie. Dobra pogoda przyciągnęła wiele osób. Nie brakowało widzów, którzy z brzegu i mostów głośno oklaskiwali pokazy. Jednocześnie trzeba przyznać, że nie było zbyt wielu chętnych do szkolenia się w naszej szkółce. Może po prostu atrakcji było zbyt wiele?, a może ludzie bali się, że będziemy ich wywracać ;) Wydaje się, że w przyszłym roku warto postawić na szkolenie w kajakach jednoosobowych, które są atrakcyjniejsze dla przypadkowych przechodniów.

Generalnie impreza była bardzo udana. Setki, a może nawet tysiące osób miały okazję poznać na czym polega bezpieczne i profesjonalne kajakarstwo w modelu opisywanym w PSKK. Zajęcia prowadzili Sebastian Tymecki oraz Bartosz Sawicki przy wsparciu Asi, Ani i Mateusza.


Oficjalny film z Kayakmanii 2018.

YouTube Video

Comments