PSKK 2018

opublikowane: 25 mar 2018, 15:53 przez Bartosz Sawicki   [ zaktualizowane 26 mar 2018, 03:38 ]
Nie próżnowaliśmy przez zimę i dzięki temu mamy przyjemność przedstawić nową wersję PSKK 2018. Powołane jesienią zespoły wprowadziły całkiem sporo zmian, ale najważniejsze z pewnością jest dodanie pionu dedykowanego kanadyjkom (kanu). Opracowanie nowego zestawu stopni to duży wysiłek, któremu sprostał zespół w składzie: Radosław Wasilewski (lider), Bartosz Sawicki, Tomasz Gromadzki, Andrzej Sałaciak, Krzysztof Kowalczyk. Nowe stopnie są przeznaczone dla rzek nizinnych przy uwzględnieniu całej specyfiki związanej z wykorzystaniem pagaja. Znajdziecie je w zakładce "Pobierz PSKK".

Struktura PSKK 2018

Pełną treść wszystkich stopni, a także oznaczenie zmian w stosunku do obowiązującego do tej pory PSKK 2015 znajdziecie w Archiwum.

Ważne nowości:
  • Zostały wprowadzone zajęcia "Kajakowy start", których celem jest pokazanie dobrych kajakowych wzorów, ale bez żadnych ostrych wymagań. Przeznaczone dla osób zupełnie początkujących, a w szczególności dzieci.
  • Stopnie N2 i GM2 zostały połączone w nowy stopień (2K) podstawowy dla kajaków jednoosobowych,. W ten sposób łatwiej będzie organizować szkolenia na tym poziomie.
  • Nastąpiła zasadnicza zmiana zasad weryfikacji, szczególnie na 4 i 5 stopniu. Ma to na celu podniesienie jakości certyfikatów, ale również związane jest to z pracami nad wspólnym systemem szkolenia kadry (razem z PZKaj i klubami akademickimi).

Jest także wiele innych mniejszych, ale istotnych spraw, m.in. wprowadzenie zasad "proaktywnego wiosłowania", "safety box", "zasada czystej liny", a wykreślenie "kontry płaskiej".  Będziemy stopniowo wyjaśniać o co chodzi z tymi nowościami. Na początek zobaczcie film przygotowany przez Piotra Sikorę z Retendo.

YouTube VideoComments