Spotkanie PSKK 2017

opublikowane: 20 paź 2017, 00:27 przez Bartosz Sawicki   [ zaktualizowane 23 paź 2017, 01:33 ]
To było zdecydowanie najważniejsze spotkanie od kilku lat. W weekend 14-15.10.2017 w Tomaszowie Mazowieckim w ośrodki Przystań-Amber zebrało się 20 osób związanych z PSKK, żeby popływać razem, poćwiczyć, ale też porozmawiać nad rozwojem systemu. Było to wewnętrzne spotkanie systemu, ale uczestniczył w nim również przedstawiciel PZKaj, co otwiera nowy etap współpracy ze związkiem.

Zobaczcie zdjęcia z imprezy: https://photos.app.goo.gl/f4336IyFnzw7ja223

Głównym tematem dyskusji była koncepcja systemu dla kadr kajakowych w oparciu o PSKK. Schemat szkoleń dla przewodników, instruktorów i weryfikatorów przedstawili Piotr Sikora (Retendo) i Piotr Gudan (Outdoor Explore). Opiera się on na modułach szkoleniowych, które mogą być realizowane przez kandydatów na instruktorów, ale też przez zwykłych kajakarzy, którzy chcą się rozwijać. Prace nad szczegółami tego pomysłu trwają i mają być przedstawione na wiosennym spotkaniu.

Sednem PSKK jest wspólne pływanie, dlatego nie mogło zabraknąć praktyki kajakowej. W sobotę spłyneliśmy dolny odcinek Czarnej Maleckiej, który przerywany był dwoma świetnymi bystrzami szkoleniowymi, a także pojedyńczymi zwałkami. W niedzielne przedpołudnie postanowiliśmy przeprowadzić ćwiczenia z ratownictwa na typowym sprzęcie nizinnym. Podnoszenie i wylewanie wody w popularnym kajaku typu Vista okazało się sporym wyzwaniem, ale da się zrobić. Tym bardziej warto ćwiczyć tą technikę przed niespodziewaną wywrotką na środku jeziora.

Ważnym krokiem w stronę zapewnienia stabilnego rozwoju PSKK było ustalenie zasad pracy nad systemem. Przyjeliśmy regułę, że najważniejsze decyzje będą podejmowane przez osoby znające już PSKK i zweryfikowane na co najmniej 3 stopniu. Na rok 2018 powołane zostały 4 zespoły: nizinny, górski, morski oraz weryfikacyjny. Ich skład będzie znany do końca października. Koordynatorem prac w roku 2018 został Bartosz Sawicki. Ustaliliśmy, że w ten sposób będziemy spotykać się co roku i wybierać przedstawicieli.

Zainicjowanych zostało też wiele innych tematów, ale na przedstawienie ich wszystkich teraz potrzebowałbym chyba z 5 stron :) Będziemy je omawiać stopniowo, w miarę jak będą wdrażane w życie.


Lista uczestników:

1

Bartosz Sawicki

N4,G4,M4

Habazie, Warszawa

2

Andrzej Ambroziak

N4

Amber, Tomaszów Maz.

3

Adam Grzegorzewski

N3

Wiosło, Kielce

4

Jacek Rutkiewicz

N4

KTP PTKK, Kielce

5

Marcin Suszka

N4, G2

Kajmar, Sulejów

6

Piotr Gudan

M4

Outdoor Explore, Szkocja

7

Piotr Sikora

G4,M4,N4

Retendo, Kraków

8

Jędrzej Jurkowski

M3

Gdańsk z kajaka, Gdańsk

9

Milena Nieścior

N4,M3

Gdańsk z kajaka, Gdańsk

10

Radosław Wasilewski

N3

Radek Kanu, Raciąż

11

Tomasz Mąka

M4

Fundacja KiM, Warszawa

12

Marcin Chodorowski

N4,M4

Fundacja KiM, Warszawa

13

Katarzyna Kurczycka

N4

Albatros, Łódź

14

Piotr Kaczmarek

N4

Amber, Tomaszów Maz.

15

Ania Ostapowicz

N3, M3

Fundacja KiM, Warszawa

16

Marek Werner

N4,G2

Habazie, Warszawa

17

Sebastian Tymecki

N4

Natur Sport, Człopa

18

Tomasz Kubiak

PZKaj

Morzkulc, Gdańsk

19

Jola Pośnik

G3,N4

Retendo, Kraków

20

Jola Suszka

N4

Kajmar, Sulejów
Comments