Spotkanie w Drzewicy 2018

opublikowane: 21 kwi 2018, 16:13 przez Bartosz Sawicki   [ zaktualizowane 21 kwi 2018, 22:46 ]
Na to spotkanie umówiliśmy się pół roku temu, miało być kameralne i bardzo robocze. Chodziło o to, żeby spokojnie zacząć w praktyce testować nowy modułowy program szkolenia dla kadry kajakowej. Wszystko to udało się idealnie, ... no może pogoda była zbyt łaskawa ;) (szczególnie jeżeli porównamy to z zeszłorocznymi, śnieżnymi warsztatami w Sorkwitach).


Spotkanie miało trzy zasadnicze części:
  • Sobotę zdominował moduł "Podstawowe ratownictwo" adresowany dla wszystkich, którzy chcieliby dbać o bezpieczeństwo innych. Przez 8 godzin ćwiczyliśmy ratownictwo na wodzie stojącej. Jeżeli zastanawiacie się co można robić tak długo z kajakami w jednym miejscu, to znaczy, że koniecznie musicie kiedyś przyjechać na takie zajęcia.  Liczba wariantów technik udzielania pomocy, które przećwiczyliśmy była niesamowita. Piotr Gudan i Piotr Sikora doskonale przygotowali się do prowadzenia zajęć. Podsumowaniem dnia były realne scenariusze. Na przykład kontuzja i wywrotka jednej osoby w grupie z dala od brzegu.
  • Niedzielne przedpołudnie wypełniło szkolenie "Weryfikacja na wyższych stopniach", które przeznaczone jest dla osób, które chcą prowadzić weryfikacje umiejętności wg. PSKK. Ocenianie innych to trudne zadanie, ale Bartosz Sawicki i Piotr Gudan pokazywali jak robić to w sposób zachęcający do dalszego rozwoju. Szkoleniowo przepłyneliśmy tam i z powrotem ciekawym odcinkiem Drzewiczki.
  • Wieczorem, a także we wszystkich przerwach toczyły się intensywne rozmowy o całej koncepcji systemu szkolenia kadr kajakowych. Obecność Jerzego Świtka, który jest szefem szkolenia w kajakarstwie rekreacyjnym PZKaj, pokazała, że wszystkie środowiska mówią właściwie tym samym głosem. Prace rozpoczęte zimą będą trwały dalej. Mamy co prawda lekkie obawy, czy znajdzie się odpowiednia liczba chętnych do szkolenia się, ale to przecież tylko kwestia mody na nowoczesne i bezpieczne pływanie.

Impreza odbyła się 14-15 kwietnia 2018r. w Drzewicy. Nie była reklamowana, bo chcieliśmy najpierw we własnym gronie sprawdzić jak to wszystko będzie wychodziło. Jednak wyszło tak dobrze, że możemy z pełnym przekonaniem polecać wszystkim podobne szkolenia w przyszłości. Zdecydowanie warte swoich pieniędzy!

Krótką relację zdjęciową znajdziecie tutaj:
https://photos.app.goo.gl/kJH00m2DatN7urRa2
Comments