Warsztaty kanu w Wenecji

opublikowane: 11 sie 2017, 15:28 przez Bartosz Sawicki   [ zaktualizowane 11 sie 2017, 15:30 ]
W dniach 5-7 sierpnia 2017 roku odbyły się pierwsze warsztaty bazujące na PSKK nizinnym a ukierunkowane na łódki typu kanu (kanadyjki). Na zaproszenie Radka Wasilewskiego, który był głównym organizatorem, a zarazem jest żywą legendą w środowisku osób preferujących wiosłowanie pagajem, przyjechało ponad 15 osób z całej Polski. Spotkaliśmy się w ośrodku harcerskim "Wenecja", który położony jest nad jeziorem Ruda Woda (szlak kanału Elbląskiego).

Co prawda pierwotnym założeniem było, że impreza jest dedykowana dla osób zaawansowanych, jednak na miejscu okazało się, że umiejętności uczestników były bardzo różne. To trochę skomplikowało przeprowadzanie ćwiczeń, ale i tak udało się zrealizować wszystkie najważniejsze elementy PSKK do trzeciego stopnia nizinnego włącznie.

Z kronikarskiego obowiązku, a także dla wszystkich, którzy zastanawiają się jak wygląda taka impreza, opiszmy co tam się działo po kolei:
- piątek wieczorem - przyjazd uczestników
- sobota przed południem - ćwiczenia z wiosłowania na jeziorze i krótki spływ małym dopływem
- sobota po południu - ćwiczenia z pierwszej pomocy
- sobota wieczorem - rzutki i druga sesja ćwiczeń na jeziorze
- niedziela - spływ Drwęcą i dopływami (wielokrotne zamienianie się łódkami, wiosłami)
- niedziela wieczorem - rozmowy o teorii
- poniedziałek przed południem - ćwiczenia z ratownictwa

Zajęcia od strony PSKK poprowadzili Bartosz Sawicki i Krzysztof Dybowski, którzy na koniec wystawili 10 certyfikatów umiejętności wg. PSKK, przy czym 7 z nich było na poziomie N3. Gratulujemy :)!
PSKK-N3-SAW/97/2017Marek MazurKiM
PSKK-N3-SAW/98/2017Jerzy DrubkowskiCzarnówka
PSKK-N3-SAW/101/2017Jacek SokołowskiKraków
PSKK-N3-SAW/102/2017Przemek MarkowskiStarachowice
PSKK-N3-SAW/103/2017Radosław WasilewskiKanu
PSKK-N3-SAW/104/2017Jacek WolińskiWarszawa
PSKK-N3-SAW/105/2017Tadeusz KubickiŁódź

Warto zauważyć, że w obowiązującej wersji nizinny PSKK zakłada, że od 4 stopnia kajakarz musi być uniwersalny i potrafić pływać na różnych rodzajach łódek. Dlatego ograniczając się tylko do pływania na kanu najwyższym możliwym stopniem jest N3. Co prawda kilka osób miało wysokie kajakowe umiejętności, ale zabrakło czasu na ćwiczenia związane z N4.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami:
https://goo.gl/photos/3SwQdp4zcQhjM15q6Comments