Weryfikacja N4, 28-29 września

opublikowane: 28 sie 2013, 14:49 przez Bartosz Sawicki   [ zaktualizowane 30 sie 2013, 06:25 ]
Znamy już termin i organizatora tegorocznej centralnej weryfikacji nizinnej PSKK. Zadania podjał się Adam Dybowski z firmy "Bydgoskie kajaki", a spotykamy się 28-29 września 2013 r. w stanicy Janowo koło Bydgoszczy.

Jak zwykle będzie to pracowity, ale bardzo ciekawy weekend, na którym przejedziemy się po całym nizinnym PSKK do 4 stopnia włącznie. Ze względów praktycznych umiejętności są weryfikowane w czterech grupach: techniki wiosłowania i ratownictwo na wodzie stojącej, pokonywanie przeszkód na rzece, bystrze oraz teoria i sucha praktyka na brzegu. Wszystko znajdziecie szczegółowo opisane w "PSKK 2013 nizinny", tutaj przypomnę tylko, że kandydat na N4 musi mieć opanowane dwie łódki z trzech możliwych (K1, K2, C2). Warto także zwrócić uwagę na obowiązek posiadania podręcznej apteczki i ukończony kurs pierwszej pomocy.

TERMIN: weekend, 28-29 września 2013r.

MIEJSCE: okolice Bydgoszczy, baza w stanicy Janowo na Brdzie

PLAN:
Sobota - rano przeszkody na trudnej rzece zwałkowej (rz. Krówka Sępolenka), a później techniki wiosłowania i ratownictwo na wodzie stojącej (zalew Koronowski); wieczorem teoria i ćwiczenia na lądzie,
Niedziela - ćwiczenia na bystrzu za jazem w Dębinku, ew. jeżeli czas pozwoli można jeszcze spłynąć przez centrum Bydgoszczy wraz ze śluzowaniem; zakończenie imprezy po południu.

KOSZTY:
Impreza koleżeńska, czyli planujemy 15 złotych na wspólne koszty organizacyjne; nocleg i wyżywienie we własnym zakresie. W stanicy Janowo, można spać w namiocie, albo wynająć domek (prosimy o samodzielną rezerwację).

SPRZĘT:
We własnym zakresie, ale organizator będzie koordynował, żeby nie okazało się, że zabraknie. Powinniśmy mieć urozmaicone kajaki, a więc np. kanadyjki są mile widziane. Kamizelki asekuracyjne obowiązkowe! Nie zapomnijcie też apteczek.

ZGŁOSZENIA:
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń  oraz zaliczek na adres organizatora, czyli Adama, do 21 września:
Adam Dybowski, "Bydgoskie kajaki" 
tel. 506 169 933
dybowskiadam90@wp.pl

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona do 10 osób. Powyżej tej liczby grupa staje się niesterowalna przy tak intensywnym programie.

Comments