Certyfikaty wg PSKK


Dla osób zainteresowanych formalnym potwierdzeniem posiadania określonych umiejętności został opracowany system weryfikacji i certyfikatów wg PSKK. Jest to system rozproszony, w którym wystawcą certyfikatu może zostać kajakarz, który sam zweryfikował się na co najmniej 3 poziomie i zarejestrował swój kod weryfikatora.

Dokumentem, który szczegółowo opisuje sprawy wystawiania certyfikatów są Zasady weryfikacji i certyfikatów.

Certyfikat jest wystawiany na podstawie pozytywnie zaliczonej weryfikacji. Potwierdza on posiadanie wiedzy i umiejętności zdefiniowanych w PSKK. Proponujemy szablon certyfikatu, ale można także stosować inne formy graficzne. Wszystkie certyfikaty rejestrowane muszą zostać zgłoszone do centralnego rejestru. Podstawowe dane odnośnie certyfikatów od 3 stopnia są publikowane.

Ładnym i trwałym dodatkiem do certyfikatów są karty PSKK.


Chcę się zweryfikować

To łatwe! Wystarczy, że pojedziesz na imprezę z weryfikacją PSKK, albo skontaktujesz się z jedną z organizacji wspierających PSKK, albo jednym z zarejestrowanych weryfikatorów.

Chcę weryfikować innych

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sam mógł wystawiać certyfikaty dla kolegów z klubu, czy klientów swojej firmy. Wystarczy, że zdobędziesz 3 stopień PSKK, zarejestrujesz swój certyfikat (szczegóły w zasadach) i uzgodnisz identyfikator weryfikatora. Pamiętaj jednak, że wystawianie certyfikatów to spora odpowiedzialność. Swoją osobą będziesz zaświadczać, że kajakarz opanował wymienione w opisie stopnia umiejętności. Będziesz też miał obowiązek prowadzenia pełnej listy wystawionych przez siebie certyfikatów. Pamiętaj też, że egzaminy powinny być wyraźnie oddzielone od fazy szkolenia. Przeczytaj też Przewodnik egzaminatora.