Filmy

Filmy ilustrujące umiejętności zawarte w Polskim Systemie Kwalifikacji Kajakowych.

Po co kręcimy filmy?

Aby pozytywnie przejść weryfikację PSKK należy przede wszystkim wykazać się kilkoma umiejętnościami. Nie są ważne szczegóły wykonania i nazwa, lecz efekt. Dlatego właśnie..:
  • po pierwsze: Zawarte w Systemie umiejętności opisane są dość skrótowo, a ich nazwy często nie są zrozumiałe dla kogoś, kto mieszka w innej części Polski. Trzymamy się zasady "jeden obraz - tysiąc słów". Zamiast rozbudowywać opisy w tabelkach serwujemy kilkadziesiąt tysięcy słów na sekundę. Tym samym unikamy długich dyskusji na temat szczegółów. Jaki manewr jest - każdy widzi.
  • po drugie: Dzięki filmom zanim podejdziesz do weryfikacji możesz sprawdzić czy potrafisz wykonać to, co autorzy mieli na myśli.
  • po trzecie: PSKK robi się nowocześniejsze i ciekawsze.
  • po czwarte: Ty też możesz włączyć się w tworzenie PSKK.
Filmy w podziale na stopnie:


Czekamy na filmy

W PSKK jest ponad 100 umiejętności, jednak na szczęśnie nie wszystkie z nich wymagają wizualizacji. Na stronie wymieniliśmy te umiejętności, w których przypadku film jest szczególnie ważny. 
Materiały są uporządkowane według kolejnych stopni. Zajrzyj do katalogu. Tam gdzie nie ma filmu możesz go zgłosić. Tam gdzie jest - możesz sprawdzić czy dana technika jest prawidłowo wykonana. Jeżeli coś jest nie w porządku, to napisz komentarz, w którym wyjaśnisz swój punkt widzenia. Ale wiadomo - łatwo jest narzekać. Więc nagraj swój filmik (albo przejrzyj archiwa) i wyślij lepszy. Zarówno pod względem nagrania, sposobu pokazania figury, albo jej wykonania. W zupełności wystarczy jakość którą zapewniają dzisiejsze aparaty, albo smartfony.

Proste? To nakręć i prześlij film!