Organizacje

Lista organizacji korzystających lub wspierających PSKK:

 
SITK - Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa użycza zaplecza organizacyjno-finansowego do dystrybucji kart PSKK.
www.sitk.pl

  PZKaj – Komisja Kajakarstwa dla Wszystkich Polskiego Związku Kajakowego korzysta z PSKK do określenia wymaganych umiejętności w Regulaminie Instruktora Turystyki i Rekreacji PZKaj.
www.pzkaj.pl/turystyka
GOPR – Ekipa od ratownictwa na rzekach górskich: “PSKK da nam możliwość podniesienia kwalifikacji kajakowych ratowników specjalizujących się w tej dziedzinie. Dodatkowo zależy nam na rozpowszechnieniu wśród kajakarzy informacji o tej specjalizacji ratowników w górach. Służymy pomocą nie tylko w czasie wypadków, ale także w wymiarze profilaktyki zagrożeń i informacji o stanie wody oraz warunkach do pływania po rzekach od Bieszczadów po Karkonosze.”
www.gopr.pl
http://www.wioslo.pl/ WIOSŁO - Magazyn Kajakowy WIOSŁO regularnie publikuje nowości związane w systemem i gorąco kibicuje PSKK.
www.wioslo.plKluby
(kolejność alfabetyczna)Aquarius Team - niezależna grupa entuzjastów połączona pasją szeroko rozumianego kajakarstwa. “PSKK ułatwia wymianę doświadczeń, weryfikację i rozwijanie własnych umiejętności. Dzięki usystematyzowanej specyfice wspomaga nas w dzieleniu się wiedzą z kajakarzami stawiającymi pierwsze kroki.”
www.aquariusteam.pl
Habazie – Warszawski Akademicki Klub Kajakowy “Habazie” jest jednym inicjatorów PSKK. System jest wykorzystywany w wewnętrznym szkoleniu klubowym, a także na corocznym kursie kajakowym dla studentów warszawskich uczelni.
www.habazie.pl
 

KiM – Dla Fundacji Promocji Rekreacji “KiM” ważne jest, że dzięki PSKK instruktorzy będą mogli realizować programy szkoleniowe zgodnie z opracowanym standardem. Mają nadzieję, że z czasem system ten będzie stanowił kompendium wiedzy przydatnej każdemu kto odpowiedzialnie myśli o uprawianiu i szkoleniu adeptów kajakarstwa turystycznego.
www.fundacjakim.pl

Morzkulc – Studencki Klub Kajakowy “Morzkulc” z Gdańska aktywnie tworzył system od samego początku. PSKK wykorzystywane jest zarówno podczas szkoleń klubowych jak i na ogólnopolskim spływie szkoleniowym dla klubów akademickich “Drawa Szkoleniowa”.
www.morzkulc.pg.gda.pl
 

Żabi Kruk – Klub Wodny Żabi Kruk z Gdańska wykorzystuje PSKK podczas wielu organizowanych szkoleń i kursów doszkalających dla instruktorów PZKaj, IRR.
www.zabikruk.pl

Zespół ds. Szkolenia Instruktorów Kajakarstwa
Z klubu Żabi Kruk wywodzi się zespół szkoleniowców specjalizujący się w szkoleniach na stopnie instruktorskie PZKaj. Ich program wykorzystuje PSKK. 
www.instruktorzykajakowi.pl


 

Ważka - Stowarzyszenie Kajakowe Ważka wykorzystuje PSKK do wewnętrznych szkoleń oraz propagowania wykwalifikowanej i świadomej turystyki kajakarskiej.
www.wazka.waw.pl


Firmy
(kolejność alfabetyczna)

 
Kajmar - kajakisulejow.pl - firma organizująca i prowadząca spływy kajakowe w Sulejowskim Parku Krajobrazowym na rzekach: Pilicy, Czarnej Malenieckiej, Luciąży oraz Zalewie Sulejowskim. Prowadzą również szkolenia w oparciu o PSKK.
www.kajakisulejow.pl
 
Kayaksport - firma z Dolnego Śląska prowadząca szkolenia z kajakarstwa górskiego: na płaskiej wodzie w każdy weekend, na rzekach dla zaawansowanych, sprawdzanie umiejętności PSKK.
kajakisport.blogspot.com
 
M-CANOE to działający od 2010 roku organizator turystyki wyspecjalizowany w organizowaniu zagranicznych wypraw kajakowych i raftingowych oraz szkoleń z kajakarstwa górskiego na terenie Austrii i Słowenii.
Mamy nadzieję, że PSKK pomoże klientom, instruktorom oraz firmom otrzymywać i realizować najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa i techniki pływania od morza przez niziny aż po środowisko rzek górskich.
www.m-canoe.pl

 
Outdoor Expore - firma z polskimi korzeniami, ale działająca głównie na terenie Szkocji. Oferują szkolenia morskie na poziomach 1-3, a także weryfikacje PSKK.
www.outdoorexplore.org.uk
 
Natur Sport – firma prowadząca szkolenia kajakowe. Zapytani co myślą o PSKK napisali: “Ogólnie dostępny spis umiejętności i wymagań pozwala w całej Polsce przeprowadzać zarówno szkolenia na jednym poziomie jak i egzaminy, które nie różnią się wymaganiami w Gdańsku, Krakowie, Warszawie i w Człopie. Dostępność informacji na ten temat poprzez internet pozwala przygotować się adeptom jeszcze przed szkoleniem czy egzaminem. Nikt nie jest zaskoczony czego się od niego wymaga, gdyż reguły i zakres na każdy ze stopni są jasno opisane.”
www.natursport.pl
 
Pro Kajak – Firma zajmuje się importem sprzętu kajakowego i wszelkich akcesoriów. Sklep Pro Kajak mieści się w Krakowie, ale prowadzi także sprzedaż wysyłkową. Dla posiadaczy co najmniej 3 stopnia PSKK proponuje specjalne rabaty (więcej informacji prokajak@prokajak.pl lub tel. 12 423 35 02).
www.prokajak.pl

 
Retendo - Firma specjalizująca się w szkoleniach z kajakarstwa górskiego. PSKK wykorzystywane jest jako podstawa programowa szkoleń. 
www.retendo.com.pl

 
http://www.skanpol.com
Skanpol - Polska baza kajakowa na Szkierach. Prowadzi szkolenia z kajakarstwa morskiego oparte o system PSKK.

www.skanpol.com

Czekamy na kolejne zgłoszenia.